Kompleksowa opieka firm budowlanych | investyka.pl
Naszym celem jest obniżenie kosztów inwestycji budowy i pomoc w optymalizacji kosztów inwestycji. Zajmujemy się kompleksową obslugą firm produkcyjnych i budowlanych. Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź naszą stronę internetową. Zapraszamy do współpracy!

Prace nad domem w cenie mieszkania – optymalizacja technologii rozpoczęta.

3 czerwca 2018
Prace nad domem w cenie mieszkania – optymalizacja technologii rozpoczęta.

Rozpoczęliśmy pracę nad własnym projektem Energooszczędnego domu w cenie mieszkania. Nad projektami działamy w kooperacji z firmą Drewland z Bartoszyc (producentem i wykonawców domów w systemie szkieletowym http://www.drewland.com.pl), firmą BORG (prefabrykaty betonowe ze Szczecina http://www.borg.szczecin.pl/) oraz MODEI Sztuka&Design z Olsztyna (http://www.modei.pl ). Skąd taki pomysł i dlaczego taki trójkąt:

Wykonując zlecenia i optymalizując koszty budowy przeróżnych obiektów w Polsce jak i pracując nad własnym systemem budownictwa wielorodzinnego stwierdziliśmy, że nikt jeszcze nie podjął się tematu optymalizacji kosztów budowy domu jednorodzinnego. Powodów takiego stanu rzeczy może być kilka ale głównym wg nas jest to, że ponieważ sama wartość inwestycji jest w porównaniu chociażby do budownictwa wielorodzinnego niewielka to firmy profesjonalnie zajmujące się optymalizacją kosztów, ofertowaniem i projekt managementem nie widzą w tym segmencie tak dużej możliwości zarobku. Sami również spotykamy się też z podejściem inwestorów, którzy uważają, że inspektor nadzoru inwestorskiego lub manager na ich inwestycji domu jednorodzinnego to zbędny wydatek. Niestety często po fakcie tzw. fuszerki lub w momencie zatrzymania budowy w wyniku problemu przypominają sobie o nas. Nie mamy z tym problemu ale nie musi tak być. Zatem sami usiedliśmy do tematu i narzuciliśmy sobie projekt zoptymalizowania kosztów budynku jednorodzinnego. Co powstaje?

Dom w cenie mieszkania z metrażem podobnym do większego mieszkania ale konstrukcji najbardziej optymalnej z możliwych. Co ciekawe do kryterium optymalizacji dodaliśmy odczucia inwestorów na temat technologii tzw. stereotypowe podejście.

Zatem konstrukcja jest nie tylko trwała, tania i dobrze izolowana ale i tożsama z odczuciami inwestorów na temat technologii – ponadnormatywnie mocna.

Powstaje więc dom o głównej konstrukcji z prefabrykatów żelbetowych (beton klasy C30/37) stanowiących nośny rdzeń budynku, które uzupełnione zostaną o systemy budownictwa szkieletowego drewnianego. Połączymy więc zalety na pierwszy rzut oka konkurujących na rynku systemów.

Co wyjdzie z takiego małżeństwa? Dowiecie się już wkrótce. Oferta domów jednorodzinnych ukaże się jako dodatkowa zakładka w ofertach na naszej stronie. Zapraszamy.