Projektowanie, nadzór, budowa. Inwestycje kompleksowo. | investyka.pl
Naszym celem jest kompleksowa realizacja inwestycji budowlanych. Świadczymy usługi doradcze takie jak nadzór inwestorski zarówno na inwestycjach kubaturowych jak i infrastrukturalnych. Projektujemy budynki ale i towrzymy innowacyjne rozwiązania. Budujemy zarowno obiekty większe jak budynki wielorodzinne, hale magazynowe jak i domy jednorodzinne. Zapraszamy do współpracy!

Domy Granita

Granita to domy jednorodzinne o poniżej pisanej konstrukcji i następujących powiedzeniach netto zbliżonych do metraży najczęściej kupowanych mieszkań:

ok. 56 m2, 65 m2, 80 m2, 100 m2.

WIZUALIZACJA/ WYGLAD DOMU JEST WSPÓLNY DLA WSZYSTKICH WARIANTÓW METRAŻOWYCH. RÓŻNIĄ SIĘ ONE UKŁADEM I WIELKOŚCIĄ POMIESZCZEŃ. 

wizualizacja 1 w nowym oknie

Oczywiście w zależności od otrzymanych warunków zabudowy ww. domy mogą być wykonane z dachem płaskim (styl nowoczesny) lub poddaszem użytkowym a nawet pełnym piętrem po rozbudowie . Wizualizacje i nowe warianty już wkrótce.

Poniżej pierwsze w ofercie:

GRANITA XL (100 m2) Granita XL w nowym oknie

 

GRANITA L  (83 m2) Granita L w nowym oknie

Kolejne warianty w przygotowaniu. Zapraszamy już wkrótce.

 

OPIS KONSTRUKCJI I TECHNOLOGII WYKONANIA DOMU:

Optymalizując inwestycje mieszkaniowe, w związku z coraz większymi zapytaniami naszych klientów o dobór najbardziej optymalnej technologii budowy domu jednorodzinnego oraz w celu wyeliminowania z procesu budowy zgłaszanych problemów w tym źle dobranych technologii, wykonaliśmy optymalizacje technologii budowy domu jednorodzinnego. Nasz autorski projekt o nazwie GRANITA.

Jednak w przeciwieństwie do pozostałych realizowanych na zlecenia zewnętrzne projektów, w przypadku domu jednorodzinnego oprócz tradycyjnych kryteriów kosztowych, konstrukcyjnych, instalacyjnych, trwałości, kosztów za m2 itp. dodaliśmy kolejne – ,,odczucia inwestorów na temat technologii, którą mogli by zastosować do budowy własnego domu lub tej z której nie chcieli by wybudować domu”.

Stwierdziliśmy, że sama optymalizacja kosztów i dobór instalacji nie wystarczy. Co nam po najlepiej dopasowanych technologiach skoro inwestor ma własne wnioski i odczucia na temat chociażby użytych materiałów? Zebraliśmy podsumowania spotkań z inwestorami, końcowe dobory technologii i poprzedzające je spotkania koordynacyjne i uznaliśmy, że jeden z głównych czynników wpływających na decyzję oprócz ceny i wyżej wymienionych to tzw. czynnik poczucia wytrzymałości budynku (w myśl ,,dom to moja twierdza“). I tak zaprojektowaliśmy nasz dom jednorodzinny nadając mu różne warianty metrażowe.

W związku z czym żeby było tanio w budowie ale i użytkowaniu, ponadnormatywnie trwale jak i bezpiecznie tam gdzie najbardziej tego potrzeba budynek składał się będzie z dwóch części:

dziennej/gościnnej w której znajduje się duże przestronne pomieszczenie z sufitem pod dach (salon, kuchnia jadalnia) oraz mała łazienka dla gości – wykonana w technologii szkieletu drewnianego .

intymnej/nocnej stanowiącej oddzielną część budynku w której znajdować się będą pomieszczenia tzw. prywatne/intymne typu sypialnia, łazienka, pokoje dzieci- wykonana w technologii prefabrykatów żelbetowych ścienno stropowych,

Do budowy części intymnej wykorzystane zostaną prefabrykaty żelbetowe stropowościenne – wykonane z wysokiej klasy betonu C30 jako jeden element posiadający zarówno ściany jak i stropy. ta część może być również dowolnie rozbudowywana za równo o kolejną kondygnację jak i powierzchnie parteru. NIEKWESTIONOWANĄ, DODATKOWĄ ZALETĄ JEST RÓWNIEŻ TO , ŻE BUDYNEK JEST PONADNORMATYWNIE WYTRZYMAŁY NA CZYNNIKI ATMOSFERYCZNE (NP. WICHURY), PRZEBYWAJĄCY W CZEŚCI INTYMNEJ MIESZKAŃCY MOGĄ BYĆ SPOKOJNI NAWET W SYTUACJI EKSTREMALNYCH WARUNKÓW POGODOWYCH.

 

Natomiast część dzienna wybudowana w konstrukcji szkieletowej z wypełnieniem ściany izolacja termiczną (np. wełną) technologia szkieletu wykonywana na budowie daje nam dodatkową możliwość dowolnego kształtu i korekty wymiarów nawet pod przyszłe umeblowanie

 

Obie konstrukcje budynku dobrane są do jego części w taki sposób żeby wykorzystać zalety danego systemu również pod kątem użytkowym- ogrzewania.  Część intymna wykonana z masywnych prefabrykatów żelbetowych zapewni użytkownikom komfort i bezwładność cieplną dobraną do czasu przebywania w pomieszczeniach (typu sypialnia). Zaletą takiego rozwiązania jest również dużo lepsza akustyka i wyciszenie tej części budynku, co w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych (porywy wiatru itp.) nie wpłynie na komfort snu użytkowników i zapewni im ponadnormatywne bezpieczeństwo. Dodatkowo bezwładność cieplna zapewni niższe koszty ogrzewania ze względu na inny poziom i prędkość (niską) spadku temperatury np. w nocy po nagrzaniu pomieszczeń. Część dzienna/gościnna wykonana w technologii szkieletu drewnianego z izolacją cieplną w całym przekroju ściany. Zaleta doboru tego systemu do tej części budynku jest również idealnie dopasowana bezwładność cieplna do pełnionej funkcji. Pomieszczenia będą się szybko nagrzewać w momencie przebywania użytkowników. Gdy nie jest to potrzebne równie szybko instalacja przestanie działać np. w nocy. W momencie przebywania użytkowników w tej części domu instalacja pracować będzie na minimalnym poborze ze względu na dużą ilość ocieplenia – bardzo dobry współczynnik przenikania ciepłą U=0,14 W/(m2*K) co jest wartością dużo niższą niż dla standardu domów energooszczędnych (U=0,17 W/m2*K). Ponieważ w pomieszczeniach tej części przebywanie będzie zmienne z wyjściami na taras przewiduje się możliwość otwarcia wszystkich otworów lub zwiększenia ich ilości. Dla konstrukcji szkieletowej nie generuje to dodatkowych kosztów w wykonaniu budynku ponieważ wykonawca może dowolnie dobierać rozstaw otworów i słupków zachowując wymogi systemu.