Projektowanie, nadzór, budowa. Inwestycje kompleksowo. | investyka.pl
Naszym celem jest kompleksowa realizacja inwestycji budowlanych. Świadczymy usługi doradcze takie jak nadzór inwestorski zarówno na inwestycjach kubaturowych jak i infrastrukturalnych. Projektujemy budynki ale i towrzymy innowacyjne rozwiązania. Budujemy zarowno obiekty większe jak budynki wielorodzinne, hale magazynowe jak i domy jednorodzinne. Zapraszamy do współpracy!

Optymalizacja kosztów inwestycji

Optymalizacja kosztów budowy – inwestyKA

Czy spotkali się Państwo z sytuacją, gdzie wyceny i oferty np. generalnych wykonawców znacząco przekraczały koszty zakładane dla konkretnej inwestycji? Wówczas dokumentacja projektowa, na podstawie której złożono wniosek o pozwolenie na budowę, zazwyczaj zakłada rozwiązania sprawiające, że opłaty znacznie wzrastają lub determinują tylko jednego lub dwóch dostawców. Dlatego oferujemy Państwu usługę optymalizację kosztów budowy. Działania rozpoczynamy od weryfikacji dokumentacji projektowej, sprawdzając zasadność finansową przyjętych rozwiązań konstrukcyjnych i architektonicznych. Bierzemy pod uwagę również koszty organizacji. Sprawdzamy budżet, kosztorysy, kończąc na przygotowaniu rozwiązań zamiennych – popartych ofertami oraz zestawieniami alternatywnych dostawców.

Wsparcie profesjonalistów w obniżaniu kosztów inwestycji budowlanych

Proponujemy alternatywy niewpływające na standard prac, ale sprawiające, że opłaty będą mniejsze, a zarazem dopasowane do planowanych wydatków na inwestycję (np. sumarycznych kosztów wynikających z przelicznika metra kwadratowego powierzchni użytkowej lub handlowej przez cenę jednostkową danego rodzaju budynku). Działania nad obniżeniem kosztów inwestycji podejmujemy zarówno w trakcie projektowania (gdy Inwestor już zlecił prace projektowe), jak i w trakcie budowy – gdy dokumentacja projektowa została wykonana, a Inwestor rozpoczyna działania po uzyskaniu pozwolenia. W przypadku, kiedy nasze zmiany będą na tyle duże, że wymagana będzie modyfikacja pozwolenia na budowę w zakresie usługi, zapewnimy pełną koordynację i przeprowadzenie procesu – cały czas pilnując nieprzekraczalności terminów.

Usługa optymalizacji lub obniżenia kosztów inwestycji zwraca się już przy pierwszych propozycjach zmian. Wynik zlecenia prac to obniżenie kosztów budowy co de facto sprawi, że usługa sama w sobie nic nie kosztuje.